زندگی بدون بک لینک

زندگی بدون بک لینک

مدتی هست که سوال زیادی برای بسیاری از وبمسترها پیش امده است.انها میخواهند بدانند اصلا داشتن سایت بدون بک لینک امکان پذیر است؟بدون بک لینک رقابت با سایت های بزرگ چگونه خواهد بود.در این پست به این موضوع پاسخ خواهیم داد.

 

بک لینک | BackLink

اول قبل از هر چیز بهتر است بدانید سایت واقعا بدون بک لینک معنایی ندارد چون سایت ها بر پایه Authority معنا پیدا میکنند و کسی که بخواهد بدون بک لینک کار کند شاید لازم باشد سال ها تلاش کند هر چند این کار ممکن نیست چون چه شما بخواهید چه نخواهید لینک ها به سوی شما روانه خواهند شد.

اما مساله مهم این است که بسیاری از وبمسترها برای به دست اوردن این قدرت دست به کارهایی میزنند که از نظر گوگل کاملا اشتباه هست و با این سایت ها برخورد میکند.یکی از این کارها خرید بک لینک و دیگری تبادل لینک هست.

چند نکته مهم قبل از این که موضوع را کاملا باز کنیم شایان ذکر هست نکاتی که بسیاری از ما سوال میکنند و شاید مشغولیت ذهنی خیلی های دیگر هم باشد.

اول این که ما میگوییم به دیگران لینک بدهید در مقالات و با این کار نشان بدهید دست و دل باز هستید آیا این مخالف صحبت ما نیست که میگوئیم بک لینک نخرید؟

نه این دو مورد به هیچ وجه به هم ربطی ندارند و کاملا جدا از هم میباشند.ما هنوز هم به همه توصیه میکنیم به دیگران لینک بدهند اما اصولی.

اصولی یعنی این که شما در حال نوشتن مقاله ای در مورد افزایش قیمت کالاهای مصرفی هستید شما واقعا نیاز دارید که مقاله خود را معتبر سازی کنید چون مقاله ای که شما دارید مینویسید شوخی نیست و میتواند همان مقدار که شما را معروف کند شما را نابود هم بکند.پس ما در اینجا به شما توصیه میکنیم مثلا به وبسایت بانک مرکزی و یا وزارت اقتصاد لینک بدهید و به کاربران و موتورهای جستوجو اثبات کنید که مقاله شما از نظر محتوایی دارای ارزش بالایی هست.

نمونه ی دیگری که میتوان در این مورد بیان کرد در خود سایت ما سئوموز میباشد.در میان مقالاتی که منتشر کرده ایم ۲ مقاله هستند که بالای ۱۰ لینک خروجی دارند در این مقالات.لینک هایی به وبسایت های فارسی و انگلیسی زبان.به جرات میتوان گفت این مقالات جزو بهترین مقالات ما از نظر محتوایی و از نظر بازدید کننده هستند.

نکته ی مهم در لینک دادن در مقالات هم این میباشد که شما میخواهید به مقاله خود ارزش بدهید.شما به هر لینکی که میدهید شاید تعدادی بازدید کننده به آن سایت روانه کنید و یا اسپایدر از سایت خارج اما در عوض شما چیزی به دست اورده اید که از همه اینها با ارزش تر است انهم Authority هست به شما کاملا اطمینان میدهیم که با این کار از ارزش مقاله کاسته نخواهد شد و در عوض به ارزش آن افزوده خواهد شد.پس میبینید که شما با لینک دادن چیزی را از دست نمیدهید بلکه به راحتی برای سایتتان ارزش و قدرت هم به دست میاورید.پس میبینید که شما با لینک دادن چیزی را از دست نمیدهید.

سوال دوم که بسیار پر تکرار است از ما میپرسند که شما میگوئید لینک بدهید اما خیلی ها میگویند که لینک های خروجی نباید زیاد باشند چه کار کنیم؟

ببینید ما در هیچ مقاله ای به شما نگفتیم که لینک های خروجی شما در مقالات باید حتما به صورت Follow باشند لینک های شما در حالت Nofollow تاثیر یکسانی دارند چون ما اصلا نمیخواهیم که با Follow بودن به اسپایدر اثبات کنیم مقاله ما با ارزش و مرتبط است بلکه میخواهیم با لینک دادن این موضوع را اثبات کنیم.

اما توجه داشته باشید که اگر لینک شما Follow هست به هر جایی لینک ندهید و دقت کنید در لینک دهی خودتان و اگر هم Nofollow است درست است که گوگل لینک شما را دنبال نمیکند اما لینک را میفهمد و ممکن است ان را با داده های خود در دیتابیسش مطابقت دهد پس باز هم دقت کنید از طرف دیگر نتیجه ی یک بررسی در سئوموز نشان داده است که اگر شما بر روی کلمه ای لینک قرار میدهید ( Anchor Text ) اسپایدر گوگل کلمات قبل و بعد را هم مورد بررسی قرار میدهد و سعی میکند بین کلمات و لینک شما در جمله ارتباط برقرار کند.

این موارد اثبات میکند که شما نباید بک لینک بخرید حتی اگر دیدید که وبسایتی با بک لینک بالا هست و بازدید خوبی هم دارد باز هم شما این اشتباه را انجام ندهید چون الگوریتم های گوگل هنوز در مرحله ی A/B Testing میباشند و مانند بچه ای هستند که هنوز در حال یادگیری است و نمیشود براین اساس که یک سایت ضربه نخورده حکم کلی صادر کرد و میدانیم که خود گوگل اعلام کرده با خرید بک لینک و تبادل لینک مخالف است.

سعی کنید بک لینک های طبیعی به دست آورید.روش های قراوانی برای به دست اوردن بک لینک طبیعی وجود داره که زیر به تعدادی از انها اشاره میکنیم:

۱. پست مهمان

در روش های افزایش بازدید وبلاگ و وبسایت گفتیم که یکی از روش های افزایش بازدید و Branding این است که شما در وبسایت دیگران مقاله بنویسید.

۲. ارتباط برقرار کنید

یکی از ساده ترین روش های به دست اوردن بک لینک ایجاد ارتباط قوی با دیگران است.این کار را ما در سئوموز تا حدی انجام داده ایم و نتایج ان را تا مشاهده کرده ایم.

نمونه ی دیگر را میتوانید در مورد یک ادمین ببینید که به وبسایت یک ادمین لینک داده ایم شاید یکی از اصلی ترین دلایلی که به این وبسایت لینک داده ایم رابطه ی دوستی باشد که در طول نوشتن مقالات همیشه پست های دوستان و همکاران ما بهترین ارجاع برای ما هستند و اگر موردی پیدا نکردیم به وبسایت های دیگران مراجعه میکنیم.

فرض کنید که شما بتوانید این کار را در ذهن فقط ۳ وبسایت و وبمستر بزرگ انجام دهید متوحه خواهید شد که چه تحول بزرگی در وبسایت شما اتفاق خواهد افتاد.

۳. دایرکتوری ها و Link Bait ها

دایکتوری ها و Link Bait ها بهترین مکان ها برای به دست اوردن بک لینک بدون هیچ زحمتی میباشند.

مت کاتس مدیر بخش مبارزه با اسپم گوگل Link Bait را اینگونه معرفی میکند:

هر چیزی که به قدر کافی جذاب باشد که بتواند توجه مردم را به خود جذب کند.


۴. تالارهای گفت وگو

بعد از شبکه های اجتماعی بهترین مکان برای ارتباط با دیگران تالارهای گفت وگو میباشند.شما در این سایت ها ارتباط کاملا مستقیم به کاربران و مخاطبان خود دارید.با استفاده از تکنیک های Branding و ایجاد ارتباط به راحتی میتوانید ار طریق این وبسایت ها برای خود بک لینک به دست اورید.

مواردی دیگری هم هستند که میتوان به انها اشاره کرد مانند بخش نطرات وبسایت ها و یا شبکه های اجتماعی که بسیار هم مهم هستند.

اما همیشه توجه داشته باشید که اگر سایت شما با بک لینک بالا میباشد با پاک کردن بک لینک ها ممکن است افت داشته باشید اما با توجه به راه کارهایی که ارائه کردیم و مقالات گذشت شما با قدرت برخواهید گشت اما با کمی صبر.برچسب ها: زندگی بدون بک لینک، سئو موز، بک لینک، اهمیت بک لینک، بک لینک رایگان، بک لینک سئو، بک لینک سئو موز،

ادامه مطلب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات